پیکان و پدیده به دنبال صدرنشینی یک‌روزه

[ad_1]

هفته دهم لیگ برتر فوتبال ایران در حالی پنج‌شنبه پیگیری می‌شود که پیکان و پدیده می‌توانند در صورت پیروزی صدر جدول را تجربه کنند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، هفته‌ دهم لیگ برتر فوتبال ایران با پنج دیدار پیگیری می‌شود و در نخستین بازی فردا (پنج‌شنبه) گسترش فولاد انتهای جدولی میزبان سپاهانی است که هفته‌ گذشته موفق شد با دو گل سیاه‌جامگان را شکست دهد و خود را تا میانه‌های جدول بالا بکشد. آبی و زردپوشان تبریزی که نتوانستند در این فصل نتایج خوبی بگیرند و نخستین کاندید سقوط به لیگ دسته یک هستند، دلخوش به میزبانی و حضور هواداران تبریزی هستند.

در یکی از مهم‌ترین دیدارهای پنج‌شنبه شاگردان مجید جلالی در پیکان میزبان تراکتورسازی تبریز هستند. پیکان که پس از ناکامی در چهار هفته‌ ابتدایی توانسته است پنج برد پیاپی را به دست بیاورد، می‌تواند در صورت پیروزی برابر سرخپوشان تبریزی به رکورد شش پیروزی متوالی در لیگ برتر که در دست سپاهان است، برسد.

در سوی دیگر میدان، تراکتورسازی قرار دارد که علی‌رغم بازیکنان مصدوم زیاد باز هم خیلی سخت شکست می‌خورد و به راحتی به حریفان امتیاز نمی‌دهد. شاگردان یحیی گل محمدی انگیزه زیادی برای پیروزی مقابل پیکان دارند زیرا در این صورت می‌توانند جایی برای خود در بین شش تیم بالانشین لیگ دست و پا کنند.

در سومین دیدار روز پنج‌شنبه صنعت نفت آبادان مهمان سیاه‌جامگانی است که به تازگی کادر فنی خود را تغییر داده و از این هفته‌ علیرضا مرزبان و رضا عنایتی را روی نیمکت خود می‌بیند. سیاه‌ پوشان مشهدی باید در مقابل صنعت نفت آبادانی قرار بگیرند که علی‌رغم خریدهای پر سر و صدا در ابتدای لیگ نتوانسته در میان تیم‌های صدرنشین سر در بیاورد و با کسب ۱۰ امتیاز از هشت بازی در رتبه نهم جدول رده‌بندی قرار دارد.

 در یکی از دیدارهای تعیین کننده صدرنشین جدول رده‌بندی لیگ برتر، سپید رود رشت میزبان پدیده مشهد است. نماینده شمالی فوتبال ایران علی‌رغم حضور در رتبه یازدهم تنها دو امتیاز با انتهای جدول فاصله دارد و در صورت استفاده نکردن از امتیاز میزبانی فاصله چندانی با منطقه خطر پیدا نخواهد کرد.

اما در سوی دیگر  میدان شاگردان رضا مهاجری قرار دارند که عملکرد بیش از انتظاری را در ۹ هفته‌ ابتدایی لیگ برتر پشت سر گذاشتند و با ۱۶ امتیاز از ۹ بازی در رده چهارم قرار دارند. مشهدی‌ها در صورت پیروزی با تفاضل گل مناسب می‌توانند به مدت یک روز و برای نخستین بار صدر جدول رده‌بندی را تجربه کنند.

در آخرین دیدار فردا (پنج‌شنبه) فولاد در اهواز میزبان سایپا علی دایی است. شاگردان دایی عملکرد مناسبی نسبت به انتظاراتی که در ابتدای لیگ از آنها می‌رفت نداشتند و با ۱۳ امتیاز در رده ششم جدول رده‌بندی قرار دارند. نارنجی پوشان کرجی می‌توانند در صورت پیروزی برابر فولاد جای این تیم را در رتبه پنجم بگیرند اما تیم سیروس پور موسوی که عملکرد خوبی را  در  لیگ هفدهم پشت سر گذاشته است، تیمی نیست که به راحتی در خانه تن به باخت دهد. آنها با ۱۵ امتیاز در رده پنجم قرار دارند و انگیزه زیادی برای قرار گرفتن در بین سه تیم ابتدایی دارند.

برنامه کامل دیدارهای پنجشنبه ۲۷ مهر :

گسترش فولاد – سپاهان، ورزشگاه بنیان دیزل، ساعت ۱۵:۰۰

پیکان – تراکتورسازی ، ورزشگاه شهدای شهر قدس، ساعت ۱۵:۴۵

سیاه‌جامگان – صنعت نفت آبادان، ورزشگاه (نامعلوم)، ساعت ۱۶:۱۵

سپیدرود رشت – پدیده، ورزشگاه عضدی رشت، ساعت ۱۷:۰۰

فولاد – سایپا، ورزشگاه غدیر اهواز، ساعت ۱۸:۰۰

انتهای پیام

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *