وثوق احمدی: کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان، کارکرد داخلی و خارجی دارد

[ad_1]

رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال گفت: به دلیل مشکلاتی که در پرونده باشگاه‌هایی مانند تراکتورسازی و استقلال به وجود آمد، لزوم ایجاد کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان احساس شد.

به گزارش ایسنا، روزبه وثوق احمدی، رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال در نشست خبری اظهار کرد: در روزهای پایانی سال ۱۳۹۵ به دلیل مشکلاتی که در پرونده باشگاه‌هایی مانند تراکتورسازی و استقلال به وجود آمد، لزوم ایجاد کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان احساس شد و با پیش بینی آیین نامه فدراسیون فوتبال، این کمیته تشکیل شد. کارکرد اول درباره موضوعات داخلی و کارکرد دوم هم مربوط به پرودنده‌های خارجی است.  با مصوبه هیات ریسه دوره گذشته، این کارها را کمیته انضباطی انجام می‌داد و حل و فصل مشکلات و موارد قراردادی و … به عهده کمیته تعیین وضعیت قرار گرفت.

وی ادامه داد: همانطور که در آیین نامه آمده، کمیته استیناف می‌تواند تجدید نظرخواهی را انجام دهد. بعد از آن CAS می‌تواند به آن ورود کند. درباره حق فسخ باید اصلاحاتی صورت می‌گرفت. ظاهر قضیه برای باشگاه‌ها سخت است و صراحتا با مقررات و قوانین بین الملی آشنایی وجود ندارد، هضم آن تا حدودی سخت است. مربی محترمی تماس می‌گیرد و می‌گوید این بازیکن سه فصل دیگر با ما قرارداد دارد و خیلی راحت در سازمان لیگ قرارداد خود را ثبت می‌کند. اگر پرداختی باشگاه به بازیکن کمتر از 50 درصد باشد، بازیکن می‌تواند به صورت یک طرفه فسخ کند. در آیین نامه های بین المللی هیچ گاه میزان پرداخت قرارداد تعیین نمی‌شود و نمی‌گویند تا چه حدی باید پرداخت شود و در آیین نامه جدید توسط کمیته حقوقی تعیین شده و درباره میزان پرداختی شرط بگذارند که اگر کمتر از یک میزانی پرداخت شد، بازیکن می‌تواند فسخ کند.

رییس کمیته تعیین وضعیت گفت: بازیکنان باید توجه کنند که به قرارداد رجوع کنند. اگر در این باره قرارداد سکوت کرده باشد باید پرونده‌ها بررسی شود. بازیکنان از آخرین بازی فصل قبل تا اولین بازی فصل بعد می‌توانند قرارداد خود را فسخ کنند.

ادامه دارد …

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *