مدبر: همچنان برای بلیت فروشی الکترونیکی آماده‌ایم

[ad_1]

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در نشست مطبوعاتی، اعلام کرد: این شرکت با توجه به این که مالک ورزشگاه آزادی است می‌تواند بر اساس قوانین حاکم بر باشگاه‌های دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس اقدام به بلیت فروشی الکترونیکی کند و قطعا می‌تواند کمک بزرگی برای بازسازی این ورزشگاه را به دنبال داشته باشد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، مصطفی مدبر در جمع خبرنگاران و در آخرین روز از  هفته “تربیت ‌بدنی” ،اظهار کرد: دو تیم‌ استقلال و پرسپولیس و تیم‌ ‌ملی که از ورزشگاه آزادی برای برگزاری دیدارهای خود استفاده می‌کنند شرایط خود را برای بلیت فروشی مطرح کرده‌اند، اما بهتر بود که بلیت فروشی به یک نهاد واگذار شود نه این که هر باشگاهی خود خواهان بلیت فروشی شود.

وی گفت‌: البته پیش از این نیز قرار بود شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به نمایندگی از این دو باشگاه و تیم‌ ‌ملی موضوع فروش بلیت به صورت الکترونیکی را با این دو باشگاه با همان تقسیمات قبلی مطرح کند و به همان شکل قبلی این کار صورت بگیرد و ما نیز فقط اجاره بهای این ورزشگاه را از محل فروش بلیت دریافت کنیم  که در ادامه‌ مسیر تغییراتی ایجاد شد و این کار صورت نگرفت.

مدبر ادامه‌ داد: شرکت برهان مبین قبلا قراردادی را به مدت یازده سال با سازمان لیگ فوتبال منعتقد کرده بود که قرار بود 35 درصد از محل بلیت فروشی به این شرکت اختصاص  داده شود. از مدت عقد این قرارداد دو سال سپری می‌شود و در طی این دو سال تنها این شرکت توانسته است بلیت فروشی ورزشگاه آزادی را انجام دهد، در حالی که می‌توانست این شرکت برای سایر ورزشگاههای همچون غدیر اهواز  که درآمدش کمتر از ورزشگاه آزادی است نیز بلیت فروشی انجام دهد. هر چند که هزینه‌هایی در این زمینه صورت نگرفته است، اما به‌ هر حال این شرکت هزینه خود را دریافت کرده است. قرار بود قرارداد با این شرکت فسخ شود و یا دوباره اقاله صورت بگیرد، اما در مجموع بلیت فروشی به دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس و سازمان لیگ فوتبال واگذار شد. چون قرارداد با شرکت برهان مبین فسخ شد، این شرکت ادعا داشت که در این مدت بلیت فروشی زیادی صورت نگرفته است و تیم‌های استقلال و پرسپولیس از تماشاگران بالایی برخوردار نبوده اند به همین خاطر بلیت فروشی در آن زمان آن طور که انتظار داشت، انجام نشده است. به‌ هر صورت تا زمانی که تکلیف برهان مبین مشخص می‌شد ما به لحاظ حقوقی نمی توانستیم قرارداد دیگری را در این زمینه  با سازمان لیگ فوتبال داشته باشیم. حتی در وهله اول قرار بر این شد  که این شرکت  از محل بلیت فروشی به جای 35 درصد 12.5 درصد قرارداد جدیدی را به امضا برساند که ما اعلام کردیم که از لحاظ حقوقی این کار امکان پذیر نیست که قبل از فسخ قرارداد ما بخواهیم بلیت فروشی در اختیار شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور گذاشته شود.

وی خاطر نشان کرد: شرکت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور مالک ورزشگاه آزادی است و طبق چارچوب مقرارت و قوانین حاکم بر هر دو باشگاه و فدراسیون‌ها خود می‌توانست بلیت فروشی را برای هر دو باشگاه و حتی برای بازی‌های تیم‌ ‌ملی انجام بدهد که قطعا این می‌توانست کمک بزرگی برای بازسازی ورزشگاه آزادی باشد که متاسفانه این کار صورت نگرفت.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در ادامه‌ ‌اضافه کرد: ما هنوز هم آمادگی پذیرش بلیت فروشی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس  و تیم‌ ‌ملی را در ورزشگاه آزادی داریم ضمن این که به لحاظ امنیتی من تصور می‌کنم که این ورزشگاه تحت تهدیدات امنیتی است و باید در ورزشگاه آزادی بتوانیم امنیتی از این جهت ایجاد کنیم تا زمانی که یک تماشاگر در بین جمعیت ۱۰۰ هزار نفره ترقه‌ای را می اندازد بتوانیم از طریق دوربین‌های خود چهره این فرد را شناسایی کنیم. به‌ هر شکل اگر سازمان لیگ و تیم‌های استقلال و پرسپولیس نیاز به حمایت‌های ما داشته باشند ما می‌توانیم در کار فروش بلیت الکترونیکی کمک کنیم.  

وی درباره بازسازی سکوهای ۳۴، ۳۵ و ۳۶ ورزشگاه آزادی و این  که این بازسازی در چه مرحله‌ای قرار دارد، خاطر نشان کرد: تمام تلاش ما بر این است که بازسازی این سکوها را در سه ماه به اتمام برسانیم، اما زمان بر است و نیاز به حمایت‌ داریم. تمام سعی ما بر این است که بتوانیم بهترین کار بازسازی را در مجموعه ورزشی آزادی انجام دهیم تا در آینده دیگر مشکلی برای این ورزشگاه ایجاد نشود. اگر بودجه به موقع به دست ما برسد  می‌توانیم در پایان دو سال، بازسازی ورزشگاه آزادی را به اتمام برسانیم. ضمن این که هنگام بازسازی این سه سکو متوجه شدیم که زیر این سکوها بتن انباشته شده است و تخریب آن زمان بر است. بنابراین هنوز نتوانسته‌ایم  که کار این سکو را به پایان برسانیم. یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در ورزشگاه آزادی انجام دهیم آب بندی این سه سکو است و حتی به دنبال تغییرات و به روز کردن بلندگوها، نور دهی و سایر تجهیزاتی که مورد نیاز است هستیم. تا به امروز برای تعمیر این سه سکو چهار میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم. البته پیش‌بینی ما برای  کل بازسازی ورزشگاه آزادی ۱۶۰ میلیارد تومان بود که قرار بود دولت در دو بخش و در مدت دو سال این بودجه را در اختیار شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور قرار دهد. امیدوارم که بودجه به موقع به دستمان برسد تا در این دو سال این کار به اتمام برسد.

ادامه‌ دارد…

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *