ساکت: ورود مجلس برای پیگیری مشکلات فوتبال امیدوار کننده است

[ad_1]

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: در بازی ایران و سوریه، شب خاطره انگیزی در آزادی رقم خواهد خورد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت درباره جلسه امروز (سه‌شنبه) مدیران وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و صدا و سیما در فراکسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ورود مجلس شورای اسلامی در پیگیری مسائل و مشکلات ملی و بین المللی فوتبال کشور از نقاط امیدوارکننده است. از اعضای محترم کمیسیون فرهنگی و فراکسیون ورزش و همچنین نمایندگان محترمی که در این موضوع در قالب کارگروه‌های مختلف مثل حق پخش، مالیات و امور مالی نقش آفرینی کردند کمال سپاس را داریم. بدون تردید تلاش این عزیزان و ورود به بحث مشکلات فوتبال در حوزه اقتصادی اتفاق مبارکی را برای فوتبال ملی رقم خواهد زد.

وی ادامه داد: در ادامه جلساتی که با نمایندگان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، امروز هم نشست بسیار مهمی با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان، رییس فدراسیون فوتبال، مدیران صدا و سیما، مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و نمایندگان باشگاه‌ها درباره موضوع حق پخش برگزار شد. امیدوارم این حضور به یک سرانجام روشن برسد تا گره کور حق پخش و حقوق باشگاه‌ها و مسائل اقتصادی آنها برای همیشه حل و فصل شود و تهدید “اول آگوست” را برای باشگاه‌ها به فرصت خوبی تبدیل کند. (AFC به باشگاه‌ها تا یکم آگوست فرصت داده که بدهی‌های خود را کامل پرداخت کنند.)

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره موضوع حضور اوکتاویو در تیم ملی فوتبال ساحلی عنوان کرد: بحث حضور اوکتاویو در کمیته فنی فوتبال ساحلی مورد بررسی قرار گرفته است و در گام بعدی این موضوع در هیات رییسه فدراسیون مطرح می‌شود و جهت انتصاب رسمی این مربی، نیاز به مصوبه هیات رییسه محترم داریم.

ساکت درباره بازدید وزیر ورزش از مرکز ملی فوتبال ایران بیان کرد: خوشبختانه با حضور وزیر محترم ورزش در مرکز ملی فوتبال، با روند توسعه این مرکز از نزدیک آشنایی بیشتری پیدا کردند. بر این اساس، اقداماتی جهت توسعه و پیشرفت مرکز مورد نظر است که با هماهنگی آقای مدبر، رییس شرکت تجهیز و توسعه این موضوع به نتیجه خواهد رسید.

وی در ادامه گفت: از هفته آینده جلسات کارگروه استان‌های فدراسیون فوتبال با هماهنگی حوزه دبیرکلی و آقای طالقانی مسئول کمیته استان‌ها برگزار خواهد شد. این نشست‌ها، در قالب مناطق شش گانه و  در جلسات مجزا برای بررسی مسائل استان با کمیته‌ها برپا می‌شود و قرار است هر استان ضمن حضور در این نشست‌ها مسائل و مشکلات خود را با کمیته‌های داوران، آموزش، جوانان، روابط عمومی و عضویت مطرح کند. عملا با برگزاری این جلسات کاربردی هماهنگی و تبادل نظر میان استان‌ها و کمیته‌ها سرعت خواهد گرفت و ضمن حمایت بهتر از هیات استان‌ها در راستای توسعه فوتبال در هیات‌ها، برنامه‌ریزی مناسب‌تری صورت گیرد. در واقع جلسات هم اندیشی استانی با کمیته‌ها با هدف بحث و بررسی درباره مسائل و مشکلات استان‌ها، تبین برنامه‌ها برای هر استان خواهد بود.

سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال درباره آخرین گزارشات از جشن صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی روسیه تصریح کرد: جشن حماسه صعود با محوریت کمیته فرهنگی و حضور جمعیت حامیان هوادار، اسپانسر تیم ملی شرکت فناپ، مسئولان روابط عمومی سازمان لیگ و بخش‌های پشتیبانی و تشریفات و روابط بین الملل در حال سازماندهی است تا یک شب به یادماندنی در ورزشگاه آزادی در بازی ایران و سوریه رقم بخورد.

وی همچنین گفت: در موضوع جام جهانی و حضور در مسابقات ۲۰۱۸ روسیه ستاد مربوطه تشکیل شده و با محوریت دکتر آصفی و مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف مثل وزارت ورزش و جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان گردشگری، سازمان ارتباطات اسلامی و دیگر بخش‌های مربوطه کار خودش را آغاز کرده است.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره موضوع جشن برترین‌های فوتسال، گفت: با تاکید رییس فدراسیون، حدود یک ماه قبل در جلسه کمیته فنی فوتسال مقرر شد که کمیته فوتسال جشن جداگانه‌ای برای بهترین‌های فوتسال برگزار کند. این موضوع به کمیته فوتسال واگذار شده و مجددا به آن کمیته تاکید شده که برنامه‌ریزی مربوطه را انجام بدهند. آنچه در جشن برترین‌های فوتبال انجام شد، کاری بود که در چند سال گذشته با محوریت سازمان لیگ انجام شد اما در بحث فوتسال با درخواست کمیته فوتسال، جشن جداگانه‌ای برگزار خواهد شد.

وی همچنین درباره تعامل میان باشگاه‌ها و تیم‌های ملی تصریح کرد: بنا بر مصوبه هیات رییسه و تاکید ریاست فدراسیون، موضوع حضور الزامی بازیکنان در تمرینات و برنامه‌های تیم ملی به صورت قاطعانه پیگیری خواهد شد و در این باره فدراسیون عزم جدی داشته تا همچنان تعامل و همکاری تیم‌های ملی و باشگاه‌ها مبنای عمل باشد.

ساکت در پایان درباره بحث تدوین آیین نامه‌های فدراسیون فوتبال گفت: مقدمات کار تدوین آیین‌نامه کمیته‌های ۱۶ گانه فدراسیون توسط براتی آغاز شده است. از آنجا که اکثر کمیته‌ها فاقد آیین نامه بودند و این از الزامات اساسنامه فدراسیون است که کمیته‌ها آیین نامه داشته باشند، این موضوع در اولویت دستور کاری دبیر کل قرار گرفته و با محوریت براتی این موضوع در حال اجرایی شدن است.

انتهای پیام

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *