جهانیان: کریمی فکر می‌کند بهتر از وی وجود ندارد/ وی از اول هم سرمربی نفت نبود

[ad_1]

مدیرعامل باشگاه نفت طلاییه می‌گوید علی کریمی از دستورات باشگاه سرپیچی کرده و به دنبال قطع همکاری است اما این موضوع باید در جلسه‌ای با باشگاه تصمیم‌گیری شود.

به گزارش ایسنا، جهانیان مدیرعامل باشگاه نفت طلائیه تهران درباره جدایی علی کریمی و حضور حمید درخشان در راس کادرفنی، توضیح داد: قرارداد حمید درخشان مربوط به پنج ماه پیش بوده و به عنوان سرمربی رسمی تیم معرفی شدند. بعد از واگذاری امتیاز تیم غیبت داشتند و با علی کریمی صحبت کردیم اما در ادامه متوجه شدیمکه وی نمی‌تواند به عنوان سرمربی در نفت حضور داشته باشد. علی کریمی در این زمینه با ما همکاری نکرده و اطلاعات به ما نداده بود بنابراین برای گرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری نتوانستیم اسمش را به عنوان سرمربی وارد کنیم، به ناچار باید سرمربی جدید را معرفی می‌کردیم. از آن‌جایی که از قبل تعهداتی برای حمید درخشان ایجاد شده بود از وی خواستیم برای ادامه قراردادش در خدمتش باشیم از همین رو قرارداد را کمی تغییر دادیم و مطالب جدیدی به آن اضافه کردیم.

وی گفت: علی کریمی را به عنوان مربی معرفی کرده و می‌خواهیم با وی کار کنیم اما وی با ما همکاری نمی‌کند در حالی‌که عذر وی را نخواستیم و با وجود پیامک‌هایی که دادند موافقت‌مان را برای جدایی اعلام نکردیم.

جهانیان در پاسخ به این پرسش که آیا علی کریمی به عنوان سرمربی روی نیمکت نفت طلاییه نشسته بود؟‌ گفت: خیر، وی به عنوان مربی در تیم حضور داشت و کارتش نیز با همین عنوان صادر شده بود. دستیار وی یعنی آقای امامی‌فر که مدرک A آسیا را داشت به عنوان سرمربی معرفی شده بود. متاسفانه علی کریمی با ما همکاری نمی‌کند و بیشتر به دنبال تک‌روی است. وی معتقد است بهتر از علی کریمی وجود ندارد البته در پاره‌ای از مواقع معتقدم درست می‌گوید و در برخی زمینه‌ها ثابت شده که بهتر از وی وجود ندارد اما این موضوع در فوتبال ما معنا ندارد و همه افراد تحت نظر باشگاه هستند. وی جایگاه خودش را بالاتر از باشگاه می‌بیند اما اگر تمایلی به همکاری نداشته باشد می‌تواند این موضوع را اعلام کند مثل روز اولی که محترمانه و دوستانه نشستیم و صحبت کردیم، می‌توانیم دوباره دوست خوبی برای یکدیگر باشیم و از وی نیز در بخش‌های دیگری مثلا به عنوان مشاور استفاده کنیم. علی کریمی فراموش کرده که ما بخش خصوصی هستیم و در این زمینه با هیچ کس تعارف نداریم. تیم نماینده ایران در آسیا است و همه باید کمک کنیم تا پرچم ایران همچنان برافراشته باشد.

مدیرعامل باشگاه نفت طلاییه اضافه کرد: تکلیف را علی کریمی باید مشخص کند. ما تکلیف را روشن کرده‌ایم و وی باید دستورات باشگاه را اجرا کند اما این‌گونه نیست و با اعتراض سعی می‌کند اصل موضوع را کنار بگذارد. علی کریمی متاسفانه اخلاق عجیب و غریبی دارد و نمی‌توان کامل روی وی برنامه‌ریزی کرد. روز اول یکدیگر را در آغوش گرفتیم و قول داد باشگاه را به جایگاه عالی برساند. بنده هم به وی اعتماد کردم. بخش خصوصی به همین راحتی سرمایه و آبرویش را دست یک نفر نمی‌سپارد. وی از من خواست هیچ کس در کارش دخالت نکند و من هم این اطمینان را به وی دادم به شرطی که به تعهداتش وفادار باشد. من حتی بر سر مبلغ هم با کریمی بحث نکردم و چانه نزدم. مبلغ قرارداد وی یک میلیارد تومان بود و ۱۰ درصد آن را قبل از ثبت قرارداد پرداخت کردیم. در بازی با پیکان نتیجه لازم را نگرفت و دیدم از نظر روحی فوق‌العاده عصبی شده است اما در رختکن حاضر شدم و از تیم قدردانی کردم.

جهانیان در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنان را تهدید کرده بود اگر در تمرین شرکت نکنند ۲۰ درصد از قراردادشان کسر خواهد شد یا نه؟ توضیح داد: این تهدید نبود. جلسه‌ای با حضور کادرفنی داشتیم و تمام آیین‌نامه‌ها را مرور کردیم و قرار شد هر کسی از دستورات باشگاه تمرد کرد جریمه‌ای بین ۵ تا ۵۰ درصد در نظر گرفته شود. ما باشگاه را برای تاسوعا و عاشورا تعطیل کردیم اما در روز تاسوعا حرمت‌شکنی کرده و جلسه تمرینی گذاشتند به همین علت بیانیه دادیم و جریمه را اعلام کردیم.

وی درباره بدهی‌های باشگاه نفت، تصریح کرد: AFC به ۱۵ آیتم یاد گرفته بود و ما مدارکش را آماده کردیم. برای گرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری نیز مشکلی نداشتیم. یکی از مشکلات بزرگ ما دیون دولت بود که آن را حل کردیم.

انتهای پیام

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *