بگوویچ: باید سه تیم به لیگ برتر صعود کنند/ ۶ تیم مدعی قهرمانی لیگ یک هستند

[ad_1]

سرمربی گل‌گهر سیرجان می‌گوید که ۲ سهمیه صعود تیم‌های لیگ یکی به لیگ برتر کم است و باید این سهمیه به ۳ عدد افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در فصل گذشته لیگ آزادگان در هفته پایانی از رسیدن به لیگ برتر بازماند. مسئولان این تیم همکاری‌شان را با وینگو بگوویچ ادامه دادند و در فکر صعود به لیگ برتر هستند. آن‌ها در دو هفته‌ای که از رقابت‌های لیگ آزادگان گذشته، یک تساوی خانگی مقابل اکسین البرز و یک پیروزی خارج از خانه مقابل نساجی قائم‌شهر کسب کردند.

وینگو بگوویچ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره دیدار این هفته تیمش مقابل نساجی که با پیروزی یک به صفر سیرجانی‌ها به پایان رسید، اظهار کرد: دیروز ما یک بازی خوب و با تاکتیک به نمایش گذاشتیم. تیم ما یک باشگاه و تیم حرفه‌ای است و جلوی تیم نساجی که یک تیم خوب و مربی خوبی مانند مهدی پاشازاده در اختیار دارد، در حضور تماشاگران پرشورشان، توانستیم این تیم شجاع و با کیفیت را با یک گل شکست دهیم. ما بازی به بازی پیش می‌رویم و امیدوارم در ادامه فصل نتایج بهتری کسب کنیم.

وی با بیان این که نساجی در این دیدار بیشتر به فکر استفاده از توپ‌های بلند بود،‌ گفت: آن‌ها با استفاده از این تاکتیک دو، سه موقعیت خوب ایجاد کردند اما تیم من خیلی خوب دفاع کرد و نگذاشت تیم مقابل به گل برسد. تاکتیک ما در هر بازی فرق می‌کند و ما این بازی را فراموش کردیم و به فکر بازی با ماشین سازی هستیم.

سرمربی گل‌گهر سیرجان درباره شرایط تیم‌های مدعی این فصل رقابت‌های لیگ دسته یک، تصریح کرد: به نظر من ۵-۶ تیم کیفیت مناسب برای رسیدن به لیگ برتر را دارند. بادران، نساجی، مس کرمان، مس رفسنجان، ملوان و نفت مسجد سلیمان شانس حضور در لیگ برتر را دارند. به نظر من صعود دو تیم از لیگ یک به لیگ برتر کم است و باید تعداد تیم‌ها به سه عدد برسد چون کیفیت تیم پایین جدولی لیگ برتر با لیگ یک فرقی نمی‌کند.

بگوویچ در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری ماهشهر را هم جزو مدعیان لیگ یک می‌داند، تصریح کرد: من از کیفیت این تیم اطلاعی ندارم اما آن‌ها یک برد مقابل راه‌آهن کسب کردند که ۸-۹ نفره وارد زمین شد. همچنین این تیم، شهرداری تبریز را در گرمای ماهشهر شکست داد. ۱۰۰ درصد این تیم تلاش می‌کند اما خیلی زود است که درباره این تیم قضاوت کنیم.

وی در ادامه درباره اهداف تیمش برای فصل ۹۷-۹۶ لیگ آزادگان خاطر نشان کرد: هدف ما در فصل گذشته حضور در جمع پنج تیم برتر لیگ یک بود اما امسال هدف باشگاه گل‌گهر صعود به لیگ برتر است. سال گذشته در دو سه بازی از هفته‌های پایانی نتایج خوبی نگرفتیم و نتوانستیم به لیگ برتر برسیم. البته نباید فراموش کنیم که پارسال سپیدرود با ۱۸ پنالتی که به نفعش گرفته شد به لیگ برتر صعود کرد. آن‌ها ۲۴ امتیاز با همین پنالتی‌ها و بردهای یک گله کسب کردند. اما شرایط پارس جنوبی با سپیدرود متفاوت بود و توانستند نتایج مثبتی بگیرند و امسال در سه هفته لیگ برتر نتایج خوبی کسب کردند.

سرمربی گل‌گهر در پاسخ به این سوال که کیفیت داوری‌های لیگ یک نسبت به فصل گذشته بهتر شده است، گفت: خیلی زود است که درباره مسائل داوری صحبت کنیم. در دو بازی نخست ما داوری بد نبود ولی باید درباره داوری‌ها در ادامه فصل نظر بدهیم.

بگوویچ در پایان درباره بازی آینده این تیم مقابل ماشین سازی تبریز اظهار کرد: پنج بازی ابتدایی ما به علت بدنسازی سنگینی که داشتیم، دشوار است. ما دو داربی استان کرمان را هم پیش رو داریم. در نتیجه بازی مقابل ماشین سازی خیلی سخت است اما من انتظار یک نتیجه‌ خوب از تیمم دارم.

انتهای پیام

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *