براتی: کار ما خالی از اشکال نیست

[ad_1]

رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال می‌گوید که مهم است که آن چه انجام می‌شود دارای چارچوب و استانداردهای درست باشد.

به گزارش ایسنا، احمدرضا براتی، رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال در نشست خبری اظهار کرد: در ابتدای صحبت‌هایم مایلم از همکاران سابقم در کمیته حقوقی و تدوین مقررات تشکر کنم. نقدهای ما هرگز نافی کارهای همکاران سابق نیست. از آقای نصیر زاده تشکر می‌کنم. قطعا اقدام‌هایی که ما انجام می‌دهیم خالی از اشکال و بدون خطا نیست. مهم این است که آن چه انجام می‌شود دارای چارچوب و استانداردهای درست باشد و افراد بعد از ما این راه را با هدف رفع نقایص انجام دهند.

وی ادامه داد: اولین مشکلی که با آن مواجه بودیم این بود که اعضای کمیته حقوقی علی رغم اینکه به موقع معرفی شدند به هر علت اسامی در هیات رییسه دیر مصوب شد و احکام هم دیر صادر شد و من هم نمی‌توانستم به تنهایی آیین نامه را آماده کنم و این از نظر پروتوکل‌های اداری دچار مشکل بود و امکان تقدیم به هیات رییسه نبود. بعد از اینکه اعضای کمیته معرفی شدند، آنچه از قبل آماده شده بود به اعضا تقدیم شد و نظرات اصلاحی هم گفته شد و در هیات رییسه هم تصویب شد و در اختیار اهلی فوتبال قرار دادیم.

وی گفت: سیاست ما نزدیکی بیشتر به قوانین بین المللی است. به خاطر تعامل‌هایی که با دنیای فوتبال داریم و به خاطر شرکت در رقابت‌های جهانی، تلاش ما باید نزدیکی به قوانین آنها باشد. باید قوانین بین اللملی را در داخل تمرین کرده باشیم. بارها و بارها هم در به کار گیری از مقررات بین المللی خسارت‌های هنگفتی متحمل فوتبال ما شده است. تلاش شد حداکثر نزدیکی را با مقررات بین المللی داشته باشد. برای اینکه باشگاه‌های ما وقتی با بازیکنی به مشکل می‌خورند، بر اساس مقررات فیفا برخورد می‌شود و قوانین ما هم باید همانطور باشد. مباحث مربوط به ITC و  TMS را باید داشته باشیم. خواننده و استفاده کننده باید قوانین مشترک داشته باشند. آیین نامه‌ای که ملاحظه می‌کنید از نظر حجم خلاصه‌تر از گذشته است چون مواردی را که فکر کردیم در نقل و انتقالات داخلی کاربرد ندارد برداشتیم.

رییس کمیته حقوقی درباره ماهیت این آیین نامه گفت: اگر چه قانون‌نویس ناگزیر است آن قوانین را در نسخه‌های داخلی بیاورد اما در گذشته آورده نشده بود و مقاومت‌هایی از سوی باشگاه‌ها و هیات‌ها وجود داشت. در کشور خودمان هم برای بستن کمربند ایمنی مقاومت‌هایی صورت گرفت اما ما فکر کردیم هر تحول مثبتی هم با مقاومتی مواجه است و باید این کار را انجام می‌دادیم. بارزترین قانون حق فسخ بود و دقیقا مانند قوانین بین المللی وارد کردیم. مطمئن بودیم مقاومت‌هایی هم خواهد بود اما مقاومت‌ها کمتر از پیش بینی ما بود. امیدواریم در نیم فصل و  فصل آینده این مسئله به طور کامل جا افتاده باشد.

براتی ادامه داد: همانطور که بارها هم گفته شد دغدغه‌ها متفاوت است و از طرفی باشگاه‌های ما حقوق خود را به طور کامل نمی‌گیرند. طبیعتا این باشگاه‌ها وقتی نمی‌توانند حقوق خود را بگیرند به تعهدات خود هم عمل نمی‌کنند. از طرفی یک بازیکن بر اساس قرارداد حقوقی را برای خود متصور است و نمی‌تواند حقوق خود را نگیرد. در مواقعی پول بازیکن پرداخت نمی‌شد و  بازیکن هم نمی‌توانست قرارداد خود را فسخ کند و راه فرار و ماندن نداشت. باید به تعهدات‌مان عمل کنیم یا نباید بازیکن را نگه داریم و اجازه دهیم در باشگاه دیگری فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه دهد. مهم‌ترین تغییر که خوشبختانه راحت‌تر از آن چه ما فکر می‌کردیم هضم شد، بحث حق فسخ بود. البته تغییرات بیشتر و کلی‌تر از این‌ها بوده است.

با ما همراه باشید …

[ad_2]

مرجع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *